1st Young Scientists Camp – dzień 7

Sobota, 9 sierpnia 2014

Ostatni cały dzień na obozie przywitał nas szczególnymi (pożegnalnymi?) zadaniami dla Young Scientists oraz dla Matmaniaków. Wydawało się, że czas na ich rozwiązywanie będzie dopiero po obozie – jednak wszyscy natychmiast rzucili się na nowe zagadki i pierwsze kartki z rozwiązaniami trafiały do opiekunów już po kilkunastu minutach!

Tym razem niczego nie będziemy się uczyć – przed południem pobawiliśmy się naukowo w plenerze. Taki tam chemiczny piknik z panią Martą Gulgowską. No a potem wspólne skoki przez skakankę.

Pierwsza porcja wybieranek obejmowała następujące tematy

  • Maxima: ciąg dalszy – np. wykresy. Jacek Gulgowski.
  • Siatkówka – trening sportowy. Aleksandra Borkowska i Barbara Wolnik.
  • Ping-pong. Natalia Glinka.
  • Omówienie zadań pozostałych po meczu. Adam Dzedzej.

Druga porcja wybieranek to

  • Rymowanki v. 2.0. Jacek Gulgowski.
  • Jedno twierdzenie z teorii liczb (dla Matmaniaków). Barbara Wolnik.
  • Czasy teraźniejsze i przeszłe w języku angielskim. Natalia Glinka.
  • Bartok – ostatnie starcie. Adam Dzedzej.

Na poniższych zdjęciach podejrzeć możemy wysiłek włożony w rymowanie. Widać, że czasami było dość trudno. Ale walka trwała do samego końca!


Wieczorem zamiast tradycyjnego pożegnalnego ogniska urządziliśmy „świeczkowisko” – spotkaliśmy się wszyscy, na sali, na której zwykle toczyły się ożywione matematyczne dyskusje – wśród sporej liczby świeczek. Pomysł był super – zważywszy na gwałtowną ulewę, która rozszalała się na dworze. Żadne ognisko by takiej nie przetrwało!

Bawiliśmy się świetnie – choć było i trochę smutno, zważywszy, że był to ostatni wieczór na obozie. Pani Basia Wolnik zasypała nas zagadkami – rebusami i kalamburami, przy których było mnóstwo śmiechu, emocji i zaskakujących zwrotów akcji.

Później każdy z obozowiczów otrzymał pamiątkowy dyplom, rozdanych zostało mnóstwo nagród w przeróżnych obozowych konkurencjach. Odczytaliśmy również wyniki radosnej burzy mózgów, do którego to rzadkiego zjawiska doszło podczas tworzenia rymowanek.